Moje najważniejsze miejsca (Pażdziernikowy Projekt Klubu Polki )

Jeśli śledzicie stronę  Klubu Polki Na Obczyźnie  to pewnie wiecie , że październikowy projekt to Najważniejsze miejsca klubowiczek . 

W tym wpisie postaram Wam się przybliżyć kilka najważniejszych dla mnie miejsc.
Kolejność przypadkowa bo  jakoś nie umiem wybrać najważniejszego z nich .

Dublin ZOO - to miejsce które wiele razy odwiedzałam  kiedy mieszkałam w Dublinie . Dzień wolny to często były plany związane z wyjściem do ZOO  przemierzając na piechotę także Phoenix Park a szczególnie przesiadywanie godzinami przy miejscu w ZOO gdzie miały ,,swój domek " pingwiny czy słonie . Nie wiem skąd się to wzięło ale często  to był po prostu mój relaks i tyle .
Teraz po 2 latach we Francji jakoś brakuje mi tego miejsca . Wiele kilometrów w nogach  przemierzając ZOO , czasem nawet obserwowanie z domu ( chwała temu co wpadł na pomysł live cam <---KLIK  w tym ZOO ;)Ścieżki polne / biegowe  - biegacz ze mnie marny i częściej wybieram marsze lub marszobiegi  ale to  dla mnie relaks nawet jeśli mam przemierzać te ścieżki tempem żółwim i najlepiej w samotności . Relaks  i chwila dla siebie . Choćby miało się to kończyć  tak że klnę jak szewc pod nosem , gadam do siebie czy  cokolwiek innego by się miało dziać to zawsze wracam do domu z bananem na twarzy ( no dobra raz był wyjątek wróciłam z walącym sercem przez bliskie spotkanie z psami i raz przez  upał i bieganie w polach w pełnym słońcu ( cóż mój organizm ciągle nie może się przyzwyczaić do 4 pór roku )  zasłabłam zaraz po powrocie do domu ale nie dam sobie tego zabrać . Wkręcam się dzięki  wielu znajomym  poznanym w sieci ( tez jakby moje miejsce ale cóż to chyba normalne w tych czasach ) . Taka odskocznia . Jak i kolejna o której poniżej będzie parę słów .


Schody w domu - dziwne prawda ? niby schody a jednak to miejsce mnie przyciąga  . Lubię sobie klapnąć na tych schodkach dzielących kuchnie i jadalnie i albo usiąść tam z książką albo buszować w necie . To miejsce coś ma w sobie .


Wrocław - Wrocław skradł moje serce od  pierwszej mojej wizyty w tym mieście a było to  prawie 20 lat temu  i od tamtej pory nie chce sobie pójść a i ja nie chce go z głowy i serca wywalić .
Ten kto zna  i kocha to miejsce wie  ile pięknych zakątków skrywa  to miasto  .Miałam okazję mieszkać tam  trochę czasu i to jest po prostu moje ukochane miasto .
Dawno nie miałam okazji być we Wrocławiu a teraz to po prostu mogę sobie na pocztówki popatrzeć ;)  chociaż tyle . Jeszcze kiedyś wrócę <3


Kuchnia - miejsce w którym odpoczywam nawet przy zmywaniu garnków . Poważnie mówię . Moja i tylko moja . W końcu po latach  mieszkania z kimś ( czyli kuchnia nie tylko dla mnie jak się wynajmowało pokój )   w czerwcu tego roku ,,odzyskałam" to miejsce tylko i wyłącznie dla siebie . Uwielbiam  wszelkie nowości kuchenne , gadżety czy książki kucharskie , chomikuję przepisy po kątach i zapisuje  w notesach  pomysły  jak coś przypadnie mi do gustu  . Tak , dobrze wcześniej  przeczytaliście ja się relaksuje nawet przy zmywaniu naczyń ( nazwa bloga nie wzięła się znikąd ;)
 ( dziwne prawda?;) , wymyślanie jakiś dań czy  kombinowanie co by tu zrobić na kolacje  czy obiad to coś co lubię . Śniadania akurat jakby mam z głowy dla mojego R. bo je codziennie to samo ( takie tam francuskie standardy ;) ja za to sobie urozmaicam i ten posiłek bo dla mnie słodkie śniadanie istnieje jedynie ,, od czasu do czasu " . Może nie  za często o tym tutaj pisze  podając jakieś przepisy czy inspiracje ale  tak,  kuchnie  uwielbiam i chwalę dzień w którym pojawił się w niej piekarnik ;) Moja kuchnia  jest mała ale wystarczająca dla mnie .
Jeszcze pewnie nie raz zobaczycie jakieś zdjęcie zrobione w tej części domu  . Z przyjemnością tam wracam ( o właśnie ... zanim skończę sprawdzać ten wpis czas pojawić się w kuchni i przygotować kolację bo robi się już późno ) a was zapraszam na mój profil instagram gdzie czasem zamieszczam jakieś zdjęcia właśnie z mojej kuchni .


To najważniejsze dla mnie miejsca . Jakie są wasze? A o najważniejszych miejscach innych klubowiczek możecie przeczytać na stronie Klubu  .


Brak komentarzy